O opravdu hodně velkém štěstí ovšem může hovořit například hlavní aktér nehody, která už v pátek navečer zaměstnala policisty, hasiče a záchranáře nedaleko kroměřížské místní části Bílany. Z karambolu na dálnici D1 totiž muž vyvázl bez vážnějších zranění, přestože jeho dodávka skončila úplně mimo silnici a navíc v kamenném korytu pod můstkem.

Operační středisko hasičů k nehodě vyslalo jednotku profesionálů ze stanice Kroměříž. „Podle upřesnění z místa došlo okolo půl šesté k nehodě na 261 kilometru dálnice D1 ve směru od Hulína na Brno. Dodávka Peugeot Boxer sjela mimo vozovku a skončila na boku pod mostem, řidič vyvázl bez viditelných zranění," potvrdil za krajské hasiče Pavel Řezníček.

Hasiči tak na místě zajistila auto proti požáru, a úniku pohonných látek do potoka, člen jednotky proškolený pro poskytování psychosociální pomoci se postaral o řidiče, který byl posléze zdravotníky pro jistotu odvezen k vyšetření. „Velitel na místo povolal také vůz správy a údržby silnic, který označil místo nehody. Vyproštění vozu bylo provedeno po zadokumentování nehody policií," dodal mluvčí hasičů.

Další nehoda osobního auta ale zaměstnala záchranáře v sobotu ráno: na krajské operační středisko hasičů byla oznámena před půl sedmou. „Řidič Škody Octavia sjel mimo vozovku v Bystřici pod Hostýnem nedaleko autobusového nádraží a zůstal s vozem nad korytem Bystřičky. Ke zranění účastníků havárie nedošlo," poznamenal Pavel Řezníček.

Hasiči zabezpečili vůz a drobný únik oleje zachytili pomocí norné stěny. „K vytažení vozu si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice. Odpoledne se pak jednotka hasičů ještě na místo vrátila a provedla likvidaci norné stěny a použitých sorpčních látek," dodal mluvčí.

Asi nejvážnější z trojice víkendových havárii se pak stala v sobotu před pátou odpoledne. „U ohlášené nehody osobního auta v Litenčicích se měli nacházet i zranění, na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Morkovice-Slížany a dobrovolní hasiči z Koryčan. V době příjezdu profesionálů už na místě byla hlídka policie," popsal Pavel Řezníček.

Ve voze, který skončil po nehodě na střeše, cestovali dva lidé. „Řidičku i spolujezdce si po prvotním ošetření odvezli záchranáři do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární zabezpečení," dodal mluvčí hasičů.