„Hasiči přijali oznámení o nehodě asi sto metrů od křižovatky ve směru na Tetětice v 8.47 hodin. Na místo byli proto vysláni profesionální hasiči z Morkovic-Slížany s jedním zásahovým vozem,“ konstatoval za krajské hasiče Roman Žemlička.

Lupiči v úterý 9. ledna ráno vtrhli do prodejny mobilních telefonů ve Vodní ulici v Kroměříži. Dovnitř se totiž dostali jednoduše: rozbili skleněnou výplň vstupních dveří, zachytily je ale bezpečnostní kamery a po jejich totožnosti tak pátrají kriminalist
Drzé vloupání v centru Kroměříže: lupiči vnikli do prodejny přes rozbité dveře

Záchranáři nejprve konstatovali, že žádný z účastníků nehody není zraněný, u havarovaných aut proto odpojili akumulátory a provedli protipožární opatření.

„Asi po deseti minutách si ale jeden z řidičů začal stěžovat na bolest krku a velitel zásahu si proto vyžádal příjezd zdravotníků, kteří ho odvezli do nemocnice v Kroměříži,“ podotkl mluvčí hasičů.

K nehodě přijely také dva vozy odtahové služby a hasiči jim pomohli s naložením dvou poškozených aut: další dvě byla mimo silnici a neblokovala tedy provoz, příčiny nehody nadále vyšetřuje policie. (hed)

Svoz dopadu. Ilustrační foto
Muž si ustlal v kontejneru, ráno ho pak málem sešrotovali s odpadky