Doprava na trati se na několik hodin zcela zastavila. Škody přesáhly šest set tisíc korun. Tragická nehoda je již osmou v tomto roce, která se stala na trati mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašským Meziříčím.

Osobní vlak smetl auto deset minut po jednadvacáté hodině mezi zastávkou Krhová a stanicí Valašské Meziříčí, v místě zvaném Potůčky. „Strojvedoucí v osobním vlaku jedoucím od Rožnova před přejezdem houkal a použil rychlobrzdu. Střetu již nedokázal zabránit,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Tragická nehoda se stala na železničním přejezdu, který je nechráněný, není tedy opatřený závorami, ani zvukovým a světelným signalizačním zařízením. „Před železničním přejezdem je však dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě, kterou řidič nerespektoval,“ poznamenala Javorková.

Po srážce hnací vůz vlakové soupravy vykolejil. Zdemolovaný vůz před sebou tlačil ještě asi sto metrů. Ve vlaku cestovalo pět lidí a průvodčí, všichni vyvázli bez zranění. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní.

V autě cestovali čtyři mladí muži z Novojičínska. Záchranáři přijali hned po nehodě několik tísňových hovorů, na místo proto vyrazili ve větším počtu. „Pasažéři byli ve voze velmi těžce zaklínění, hasiči všechny vyprostili pomocí hydraulického zařízení,“ popsal mluvčí krajských hasičů Štefan Hrtús.

Jednadvacetiletý řidič zemřel na místě. „Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Tři další muže ve věku od devatenácti do dvaadvaceti let zdravotníci převezli s vážnými poraněními do nemocnice ve Valašském Meziříčí. „Nejhůře dopadl dvaadvacetiletý muž, který utrpěl vážné poranění hlavy. Převezli jsme jej na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice,“ uvedl Olšan. Další dva cestující, jeden s poraněním nohou a druhý se zraněním hrudníku a hlavy, jsou v péči lékařů na chirurgické ambulanci.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal doplnil, že materiální škoda, která při nehodě vznikla, dosáhla šesti set padesáti pěti tisíc korun. „Více než půl milionu připadá na vlak, sto padesát tisíc na osobní auto,“ upřesnil Drápal. Provoz na železniční trati se podařilo obnovit deset minut po třetí hodině ranní.

Na trati mezi Rožnovem a Valašským Meziříčím se letos stalo již osm nehod. Pět z nich připadá na listopad. Je tak nejvíce nehodová v celé České republice.