To po nárazu zůstalo stát se zdemolovanou přední částí přímo ve středu křižovatky. „Jel jsem na žlutou, a vina tedy podle mě bude spíš na straně autobusu. Ovšem těžko říct, nechám to na policii,“ vysvětlil ihned po srážce řidič havarovaného osobáku.

Při nehodě neutrpěl žádná zranění, škoda na firemním autě však byla značná.

Možnost, že nehodu zavinil skutečně řidič autobusu, nevyvrátila ani policie. „Příčina je zatím v šetření, přednost v jízdě ale pravděpodobně nedal skutečně řidič autobusu,“ upozornila kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

V autobuse se podle ní lehce zranily dvě cestující, pravděpodobně však spíš vlivem prudkého zabrzdění než samotného nárazu.

Jedna z nich se přivolanými zdravotníky na místě vůbec ošetřit nenechala, druhou s lehkým zraněním odvezla sanitka do nemocnice.

„Sedmašedesátiletá žena skončila na chirurgickém oddělení kroměřížské nemocnice s pohmožděným kolenem,“ upřesnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Srážka zaměstnala i třetí složku integrovaného záchranného systému.

„Hasiči z Kroměříže ihned po příjezdu na místo zajistili vrak auta proti případnému požáru a zabránili také úniku provozních kapalin,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Příčiny i důsledky nehody museli podrobně zdokumentovat policisté a vrak se tedy nemohl ihned odtáhnout.

„To půjde teprve poté, co policie všechno sepíše,“ objasnil důvod velitel zásahu Jiří Konopčík, který s hasiči na místě čekal na odtahovou službu.

Dopravu na křižovatce přes dvě hodiny řídili policisté, semafory byly vypnuté. Ze všech směrů se tvořily obrovské kolony, s největšími komplikacemi se setkali řidiči ve směru do centra Kroměříže a při výjezdu na Kotojedy.

Zcela průjezdná byla křižovatka asi po dvou a půl hodinách.