„Jako první na místo dorazila jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem a poté drážní jednotka z Přerova. Na místě se nacházely také dva sanitní vozy a policie," informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Podle dostupných informací vjel řidič nákladního auta na železniční přejezd v okamžiku, kdy tudy projížděl osobní vlak o dvou vagónech.

„V něm cestovalo asi třicet lidí. Při střetu byly lehce zraněny dvě ženy a řidič nákladního vozu. Všichni byli převezeni do nemocnice," sdělila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Okolnosti nehody na místě vyšetřovali dopravní policisté i kriminalisté. Doprava na silnici v úseku nebyla omezena, provoz na železniční trati však byl během vyšetřování přerušen. Náhradní přepravu zajišťovaly autobusy.

„Škoda byla na místě nehody odhadnuta na 1 220 000 korun. Provoz na trati byl obnoven v 17:23," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Přejezd byl zabezpečen světelnou výstražnou signalizací, která byla v době nehody v činnosti.

„Světelná signalizace na přejezdu byla po příjezdu policie funkční. Zatím můžeme vyloučit pouze alkohol u řidiče nákladního vozu. Okolnosti případu zjišťujeme," dodala Kyšnerová.