Na místo neštěstí se během krátké doby dostala hlídka záchranářů Horské služby. Pokračovala s resuscitací zraněného, se kterou začali jako první svědci nehody. „Pomáhal jim také lékař, který shodou okolností na sjezdovce také lyžoval," popsal smutnou událost náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica.

Vzhledem k velmi vážnému stavu zraněného snowboardisty přizvali horští záchranáři na místo i posádku letecké záchranné služby.

„Pilot se se strojem snesl k zemi co nejblíže místa zásahu, kde ve svahu vyskočili lékař se zdravotníkem. Vrtulník přistál na vhodném místě opodál. Naši záchranáři pokračovali v resuscitaci. Bohužel, lékař musel nakonec konstatovat úmrtí," potvrdil mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Za úrazem může podle očitých svědků neštěstí stát nezvládnutí rychlé jízdy. „Slyšel jsem, že jel rychle a vyletěl z tratě. Víc však nevím," řekl Deníku vedoucí areálu Jaroslav Vrzgula.

Ve středisku podle něj nechybí homologované matrace a sítě, které jsou umístěné na nebezpečných úsecích. „Osíťovány jsou věci, které jsou uměle vložené, to znamená děla a podobně. Nejde ale osíťovat všechny stromy," dodal.

Okolnosti smrtelného úrazu zjišťuje policie. Deníku to potvrdil policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Podle horských záchranářů je páteční tragédie na beskydských svazích ojedinělá. „V posledních letech jsme žádný smrtelný úraz v Beskydech nezaznamenali. Je to už hodně let, kdy na sjezdovce zahynul muž, který se po ní vezl na igelitu a narazil do ledové bariéry," vzpomínal záchranář Marcel Svoboda.

Jeho kolega Dušan Zajíc upozornil lyžaře, z nichž mnozí se o víkendu vydají na lyže v této sezoně poprvé, aby své schopnosti nepřeceňovali. „Je třeba jezdit s rozvahou, být opatrný a také ohleduplný," pověděl Zajíc.