„Podle svědků jel řidič osobního auta Nissan ve směru na Holešov, když skončil v protisměru. Řidič dálkového autobusu se snažil střetu zabránit vyhnutím na krajnici, ale nakonec došlo k nárazu,“ popsal mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

Po bočním střetu se podle něj auto odrazilo a havarovalo mimo komunikaci. Na autobusu došlo k poškození místa u nádrže a unikalo palivo.

Řidič byl při nehodě zraněn.

„Jednatřicetiletý muž utrpěl povrchová poranění hlavy, s nimiž byl převezen na chirurgickou ambulanci kroměřížské nemocnice,“ upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan.

Hasiči poté vyčerpali z autobusu zbylé desítky litrů paliva a pro cestující přijelo náhradní vozidlo.

Proč k nehodě došlo je zatím v šetření policie. „Byla však už vyloučena technická závada,“ upřesnila za kroměřížskou policii Barbora Balášová. Vyloučen byl i alkohol. Doprava byla během šetření a odklízení havárie omezena na dvě až tři hodiny.

Nebyla to však jediná nehoda, která se na Kroměřížsku udála. Došlo také k nehodě tří aut mezi obcemi Všetuly a Zahnašovice.

„Z odbočky na Alexovice jel čtyřiatřicetiletý řidič ve svém autě značky Kia. Muž byl cizinec,“ upřesnila za kroměřížskou policii Barbora Balášová. Řidič nedal na křižovatce přednost vozidlům, na hlavní silnici. Tam zrovna jelo nákladní auto, které předjížděla Fabie.

„Když řidič vozidla Kia do křižovatky vjel lekl se, strhl řízení, přičemž skončil mimo vozovku a poškodil značku. Fabie během kolize narazila pravým bokem do levé strany náklaďáku,“ vysvětlila za policii Balášová.

Během zamotané nehody žádný z účastníků neutrpěl zranění. Policisté u všech řidičů vyloučili přítomnost alkoholu v krvi.

Třetí, nejlehčí a kuriózní nehoda, se pak stala u Kostelce u Holešova. Bočně se zde střetla dvě auta.

„Obě totiž najela velmi blízko ke středové čáře,“ popsala Balášová. Také tentokrát se nehoda obešla bez zranění a nebyl prokázán ani alkohol v krvi řidičů.