„Na místo dopravní nehody, ke které došlo na komunikaci z obce Střížovice ve směru na Kroměříž Trávník, byla v 20:44 hodin vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Kroměříž. Podle přijaté informace vycházel z jednoho z havarovaných vozidel kouř a v jeho interiéru zůstal uvězněný pes," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Po příjezdu na místo se ukázalo, že srážka se týká Škody Fabia a Fordu Mondeo. „V prvním z vozidel cestoval muž a žena, oběma poskytli hasiči předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranářů je předali k dalšímu ošetření," podotkl mluvčí.

V druhém z vozů zůstal pes, kterého svědci vytáhli ještě před příjezdem hasičů, ten byl později předán hlídce městských strážníků a odvezen do útulku. „Řidič vozidla z místa nehody utekl. Kouř byl s největší pravděpodobností důsledkem prasknutí chladiče vozidla, k požáru po nehodě nedošlo," dodal Libor Netopil.

Hasiči podle něj pouze zajistili obě havarovaná auta proti požáru a provedli nasvícení místa nehody. „Vzhledem ke skutečnosti, že vraky vozidel zůstaly na komunikaci, byl provoz policisty zcela uzavřen, jednotka hasičů zůstala na místě až do vyšetření nehody policisty," uzavřel mluvčí hasičů.