„Informaci o nehodě na komunikaci mezi obcemi Osíčko a Komárno přijalo krajské operační středisko hasičů v 8.40. Podle oznamovatele došlo po kolizi s projíždějícím autobusem k převrácení přívěsu nákladního auta a hrozilo i nebezpečí převrácení samotného náklaďáku," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Podle velitele zásahu převrácený přívěs nadzvedl nákladní auto a to bylo tak nestabilní, že hrozilo jeho samovolné převrácení.

„Z bezpečnostních důvodů byl omezen i pohyb zasahujících hasičů v bezprostřední blízkosti havarovaného vozidla. Celou situaci také komplikoval velmi silný vítr," poznamenal mluvčí hasičů. Kvůli tomu, aby se auto podařilo stabilizovat a vrátit přívěs zpět na kola, musel být povolán vyprošťovací jeřáb z Otrokovice.

V autobuse cestovalo v okamžiku nehody osm lidí, ti přestoupili na přistavený náhradní spoj a ke zranění žádného z účastníků havárie nedošlo: poničena byla pouze část karoserie autobusu a jedno z oken.

Během zásahu hasičů byl provoz na silnici zcela uzavřen, nákladní auto totiž blokovalo celou její šířku. Zpět na kola se hasičům přívěs podařilo dostat až před jedenáctou hodinou, zajistili také samotné nákladní auto a připravili ho k odjezdu.

„Z místa nehody mezitím odjel i autobus. Po dokončení prací pak byla v 11 hodin silnice opět zcela zprůjezdněna," dodal mluvčí krajských hasičů.