„Čtyřiadvacetiletý řidič ve vozidle Škoda Felicia jel ve směru na Kurovice. Na rovném úseku před pravotočivou zatáčkou přejel z doposud nezjištěných příčin vlevo mimo vozovku, kde auto čelně narazilo do stromu,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Mladík nebyl během jízdy připoután, a i tento fakt měl pravděpodobně za následek to, že při nárazu utrpěl smrtelné zranění. Neochránil ho totiž ani aktivovaný airbag.

Hasiči mladého muže začali ihned po příjezdu na místo havárie vyprošťovat pomocí speciálního hydraulického zařízení a zdravotníci mezitím bojovali o jeho život.

„Záchranáři postupně odstřihli dveře i sloupek a vytvořili dostatečný prostor pro vytažení zraněného řidiče. Přes veškerou snahu lékaře se ale nepodařilo muže přivést k životu, a ten tak svým zraněním podlehl na místě,“ doplnil Mitáček.

Policisté samozřejmě i nadále okolnosti dopravní nehody vyšetřují. „Příbuzným byla poskytnuta psychologická pomoc pracovníkem posttraumatického intervenčního týmu,“ doplnila za policii kroměřížská mluvčí Simona Kyšnerová.