„Operační středisko hasičů ve Zlíně obdrželo v 19:37 hodin zprávu o nehodě nákladního vozidla Avia za obcí Kurovice ve směru na Tlumačov. Hasiči po příjezdu na místo nehody zjistili, že nákladní vůz leží na boku v příkopě u silnice asi 500 metrů za obcí," řekl za krajské hasiče Roman Žemlička.

Dodal, že na korbě náklaďáku byl připevněn nakladač UNC. „Nezraněný řidič byl mimo vozidlo. Hasiči provedli protipožární opatření a opatření proti možnému úniku provozních kapalin," podotkl mluvčí.

Řidič si přes pojišťovnu vyžádal odtahovou službu a hasiči čekali na její příjezd, aby mohli zabránit případnému úniku pohonných hmot při vytahování vozidla na komunikaci. Místo nehody označili kužely, doplněnými o blikající světla.

„Po příjezdu odtahové služby byla na dvě hodiny oboustranně uzavřena část komunikace mezi obcemi Kurovice a Tlumačov. Hasiči osvětlovali místo nehody a asistovali u vyproštění vozidla," konstatoval Roman Žemlička.

Vyproštění předcházelo uvolnění nakladače z korby náklaďáku kvůli úpravě těžiště.

„Řidič nakladač po uvolnění nastartoval a poodjel s ním mimo místo nehody. Odtahová služba pak komocí hydraulické ruky a soustavy kladek náklaďák přemístila na komunikaci," uzavřel mluvčí hasičů s tím, že silnice byla uvolněna před půl jedenáctou a nedošlo k úniku pohonných hmot ani provozních kapalin. Příčinu havárie stále šetří policie.