Z důvodu výstavby dálnice D1 z Brna do Kroměříže totiž silničáři změnili na sjezdu do Bezměrova přednost v jízdě. Bývalá hlavní silnice je teď vedlejší. A mnozí, zejména přespolní řidiči, to snadno přehlédnou.

„Nevím, co by mohlo počet kolizí omezit,“ povzdechl si šéf kroměřížské dopravní policie Milan Kalina. Podle něj zde byla snaha umístit světelně ohraničené dopravní značky nebo snížit rychlost. Nakonec ale zůstalo vše při starém.

Poslední nadějí by podle něj mohla být změna dopravního značení.

„Dojde zde ke zdvojení a přidání dopravních značek. A to zřejmě na konci listopadu,“ přiblížil Pavel Hamal z odboru dopravy Zlínského kraje. Zda ale tohle opatření nehodovost sníží, ukáže podle něj až čas.

„Ze současné situace mám ale velice špatný pocit. Často tímto úsekem jezdím a je mi hrozně líto lidí, kteří přicházejí o zdraví i auta,“ poznamenal starosta Bezměrova Josef Haldina.

Podle jeho názoru je hlavní problém v tom, že není průjezdný celý úsek nové dálnice mezi Kroměříží a Brnem. To se stane až příští rok v říjnu.

„Co nevidět v těchto místech dojde ke smrtelné nehodě a nezůstane jen u jedné,“ upozornil Haldina.

Starostka z obce Zlobice-Bojanovice Romana Kozáková se tomuto úseku vyhýbá. „Podle mě za zvýšený počet havárií mohou hlavně řidiči. Pokud nebudou dodržovat dopravní značení, pak jsme zase na začátku a bourat se bude nadále,“ doplnila Kozáková.

LUDĚK JUŘINA