„Mohu potvrdit, že při nehodě zahynuli dva muži a jedna žena. Další žena byla s těžkým zraněním letecky transportována na traumatologické centrum do Olomouce," sdělil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Tato žena ve večerních hodinách podlehla svým zraněním. „Kromě ženy z havarovaného vozu Audi, které bylo nárazem vymrštěno mimo komunikaci, byl v dalším voze stejné značky zraněn muž, který byl převezen do nemocnice. Další lehce zraněný muž z Pegueotu byl ošetřen na místě," doplnil mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petr Olšan.

Na místě nehody zasahovala jednotka dobrovolných hasičů z Holešova a dvě profesionální jednotky z Holešova a Kroměříže. Silnice byla až do vyšetření příčin nehody a odtažení vraků a úklidu komunikace hasiči uzavřena.

„Příčina nehody zatím není známá a bude předmětem dalšího vyšetřování, stejně jako není znám důvod, proč řidič havarovaného vozu Audi vjel do protisměru," řekl krajský policejní mluvčí Aleš Mergental. Podle jeho slov osobní vůz značky Audi přejel na rovném a suchém úseku do protisměru, kde se srazil s dalším vozem. „Pravým bokem narazilo vozidlo do přední části druhého Audi," popsal nehodu Mergental. Doplnil, že na místo nehody dorazil také policejní vyšetřovatel a postrumatický tým.

Aleš Mergental také připomněl, že policie bude zjišťovat totožnost posádky havarovaného vozidla. „Byly nalezeny doklady, musíme ale prověřit, zda patří obětem nehody," vysvětlil krajský policejní mluvčí. „Po ukončení vyšetřování jsme vyprostili dvě těla ze zdemolovaného vraku vozidla. Právě díky destrukci karoserie vozidla, jsme museli použít hydraulické zařízení," přiblížil Libor Netopil.