Zlínským záchranářům na místě pomáhali také kolegové z Jihomoravského kraje.

„Dispečink na místo ihned vyslal vrtulník a lékařskou posádku z Bučovic. Letečtí záchranáři poskytli péči vážně zraněnému mladému muži a po ošetření a zaléčení pacienta transportovali do traumacentra FN v Bohunicích,“ uvedl mluvčí Záchranné zdravotnické služby Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

„Pozemní posádka se postarala o muže středního věku, jeho zranění byla také vážná. Pacient byl následně převezen na urgentní příjem FN na Pekařské,“ dodala mluvčí záchranky. Druhý muž putoval s pohmožděním hrudníku se zlínskou zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Uherském Hradišti.

Řidička narazila do sloupu veřejného osvětlení v Hulíně na Kroměřížsku.
Řidička v Hulíně bourala do sloupu, u Střížovic hořelo audi

12 nehoda za 11 let

Křižovatka u Střílek byla letos již podruhé svědkem dopravní nehody, která si vyžádala lidský život. Podle policie se přitom rozhodně nejedná o jednu z nejrizikovějších křižovatek. „Dohromady 12 autonehod za 11 let není skutečně mnoho,“ vysvětloval Petr Jaroš.

„Rozhodně jsou křižovatky, kde se dopravních nehod stává daleko více. Křižovatka je poměrně přehledná. Problém je, že se jedná o frekventovanou silnici. A někteří řidiči přecení své schopnosti, když najíždí z vedlejší silnice,“ vysvětlil Jaroš.

Nedání přednosti v jízdě bylo zřejmě i příčinou pondělní nehody.

„Bližší okolnosti tragické dopravní nehody jsou nadále předmětem šetření kroměřížských kriminalistů a dopravních policistů. Nicméně na základě zjištěných skutečností je pravděpodobné, že řidič přijíždějící ve směru od Střílek nedal na křižovatce přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici,“ řekl Petr Jaroš.

Starosta obce Střílky Viktor Ganjuškin se domnívá, že přehledná křižovatka může svádět k nepozornosti.

„Popravdě nevím, čím to může být, že se zde stávají nehody s železnou pravidelností.. Křižovatka sama o sobě je přehledná. Možná právě to lidi svádí k nepozornosti,“ zamyslel se Ganjuškin.

Při požáru unimo buňky v Hulíně na Kroměřížsku zemřel v sobotu 21. listopadu 2020 večer devětatřicetiletý muž. Další muž se vážně zranil.
Jeden muž přišel při požáru v Hulíně o život, pro dalšího letěl vrtulník