Auta se u Střílek srazila v úterý 19. dubna krátce před jedenáctou v noci za čerpací stanicí Motrans.

„Jednadvacetiletá řidička osobního automobilu Citroen jela od Brna směrem na Uherské Hradiště. Z doposud nezjištěných příčin přejela v pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia,“ popsala nehodu policejní mluvčí Barbora Balášová.

V citroenu cestovaly dvě ženy s dítětem, třiadvacetiletá spolujezdkyně utrpěla smrtelné zranění.

„Řidičku s dítětem převezli záchranáři do nemocnic v Brně a ve Zlíně,“ uvedla mluvčí a dodala, že ve škodovce jeli tři lidé.

V octavii byla těžce zraněna spolujezdkyně, pro kterou přiletěl vrtulník. V nemocnici skončil i 34letý řidič a malé miminko.

U nehody zasahovalo několik posádek zdravotnické záchranky ze Zlínského i Jihomoravského kraje.

"Na místě se nacházelo šest zraněných osob, z nichž jedna žena bohužel svým zraněním podlehla na místě. Další žena byla ve vážném stavu přepravena letecky do fakultní nemocnice v Brně," uvedl mluvčí krajské záchranky ve Zlíně Jakub Omelka.

Třetí zraněná žena byla podle něj transportována do zlínské nemocnice.

"Na místě byly bohužel i dvě zraněné děti, obě předškolního věku, proto nebudeme jejich zranění specifikovat, s jedním z nich odjel do nemocnice otec dítěte, který utrpěl lehké zranění, obě děti byly přijaty do nemocnice Brno – Černá Pole," upřesnil Jakub Omelka. 

Silnice byla po tragické srážce od jedenácti hodin až do půl šesté ráno zcela uzavřena, policisté odkláněli dopravu.

Dvě bílá písmena "Z" u nápisu "Putin je vrah" na betonových panelech tvořících kruhový objezd v Přerovské ulici v Holešově někdo přebarvil v ukrajinskou vlajku.
„Zetka" nahradily vlajky. Pomalovaný kruháč v Holešově mezi lidmi dál rezonuje