Devětačtyřicetiletý muž z Jihlavska tam nedal přednost v jízdě jinému náklaďáku a čelně narazil do boku jeho zadní trojnápravy.

„Na známé křižovatce u Bezměrova, nedaleko napojení na dálnici D1, se stala těžká dopravní nehoda mezi dvěma nákladními vozy značek Iveco a Scania s návěsem,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Řidič Iveca podle něj vjel do křižovatky ve směru od Brna, místem však zrovna projížděla rozjetá nákladní souprava. Muž do ní čelně narazil a zůstal se středně těžkými zraněními zaklíněný v kabině. Druhý, šestačtyřicetiletý řidič z Prostějovska, se při nehodě nezranil.

„Po nárazu se utrhla nadstavba prvního nákladního vozu a s nákladem sušeného mléka se převrátila do prostoru křižovatky. Druhý nákladní vůz naložený gumárenskými přísadami zůstal rovněž nepojízdný,“ popsal Mitáček.

Profesionální hasiči z Kroměříže se proto věnovali zajištění vraků proti případnému požáru a velké množství provozních kapalin museli postupně zlikvidovat sorbenty.

Zaklíněného řidiče mezi tím za použití speciálních hydraulických nástrojů vyprošťovali hasiči z Kojetína.

„Asi po pětadvaceti minutách se prostříhali k muži, kterého vytáhli a předali připraveným zdravotníkům. Po nutném ošetření byl odvezen do nemocnice,“ nastínil mluvčí.

Podle záchranářů byl muž po celou dobu při vědomí a jeho zranění se dají klasifikovat jako středně těžká.

„Měl zaklíněnou nohu, právě ta byla nejvíc poraněná. Sanitka ho odvezla na chirurgii do kroměřížské nemocnice,“ upřesnila mluvčí krajské záchranky Hana Polešáková.

V nemocnici muže přijali k hospitalizaci.

„Utrpěl zlomeniny a mnohočetné pohmožděniny,“ doplnila mluvčí kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.¨

Škoda na vozidlech a zboží se vyšplhala bezmála na 1 050 000 korun, nehodu prošetřuje policie.

„Devětačtyřice­tiletý řidič z Jihlavska nereagoval na úpravu přednosti v jízdě a vrazil do kamionu přijíždějícího po hlavní silnici z Brna. Ani jeden účastník nebyl pod vlivem alkoholu,“ osvětlila za zlínskou policii Jitka Lysáčková.

Kvůli stavbě dálnice se v místě totiž nedávno přednost v jízdě změnila a křižovatka se tak záhy stala místem častých dopravních nehod.

Provoz byl částečně omezený celé dopoledne, vysypané náklady se muselÿ překládat a nepojízdné vraky odtáhnout. „Policisté až do dvanácté hodiny usměrňovali dopravu, která byla svedena pouze do jednoho jízdního pruhu a řídili jí kyvadlově,“ uzavřela Lysáčková

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI.