K první z kolizí došlo před desátou hodinou v katastru obce Troubky. Pětadvacetiletá řidička nedala přednost řidiči na hlavní. Následek? Čtyři zranění.

„V pořadí druhá nehoda se stala krátce po poledni v ulici Moravská v Chropyni. Jednapadesátiletý cyklista se totiž před jízdou posilnil alkoholem,“ vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž podle ní při sjíždění z chodníku na komunikaci nezvládl řízení, přepadl přes řidítka a utrpěl poranění obličeje, se kterými byl převezen do kroměřížské nemocnice.

„Alkohol ovlivnil i jeho chování v ambulanci. Při ošetřování byl velmi agresivní a vulgární ke zdravotnickému personálu,“ podotkla policejní mluvčí. V krvi dotyčnému naměřili 3,42 promile alkoholu a jelikož opilec ve svém hrubém chování pokračoval, nakonec skončil na záchytce.

Další nehoda se odehrála na obvyklé místě: u Bezměrova. I zde došlo na odřeniny, zranili se tři lidé. Také na trase mezi Kvasicemi a Bělovem se ale v sobotu bouralo.

„Pětatřicetiletý řidič ve Škodě Felicia při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk, přejel do protisměru a tam se srazil s hyundaiem,“ informovala Kyšnerová.

Lehce se zranil zmíněný řidič i třiadvacetiletá žena za volantem hyundaie. Policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku. „Hlídka také zjistila, že řidič škodovky vůbec nevlastní řidičský průkaz,“ zdůraznila policejní mluvčí a dodala, že muž si hlavu nelámal ani s platným zákonným pojištěním vozidla.

Krátce před sedmou hodinou večer se policisté vrátili zpět do Chropyně. V ulici Díly se totiž objevil cyklista, který tvrdil, že ho srazilo auto. I tento muž se ale před jízdou posilnil alkoholem.

„Podnapilého cyklistu údajně zachytilo vozidlo, které ujelo neznámo kam. Muž na kole poté upadl na vozovku a lehce se zranil. Při dechové zkoušce později nadýchal 2,12 promile,“ konstatovala Kyšnerová.

Poslední nehoda se stala v Morkovicích. „Řidič ve vozidle Hyundai, který jel směrem na Troubky nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou, vjel do protisměru a následně přes chodník až na travnatou plochu,“ popsala Kyšnerová.

Ani trávník ho neupozornil, že je mimo silnici a auto ujíždělo ještě několik desítek metrů. Nezastavily ho dokonce živé ploty, květinový výsadba, ani dopravní značky, které vůz poškodil.

Zběsilá jízda skončila až ve chvíli, kdy řidič narazil do betonové zídky. To byl zřejmě podnět, aby se muž obrátil a zamířil domů. „Tam našli zaparkovaný vůz policisté. Vlastník vozidla byl očividně opilý a policistům tvrdil, že auto neřídil, že bylo odcizeno,“ konstatovala Kyšnerová.

Dechová zkouška u něj prokázala 2,27 promile alkoholu. Z důvodu oznámené krádeže se případem nyní zabývají morkovičtí policisté. Dopravní policisté ale nyní prošetřují okolnosti i ostatních nehod.