„Řidič jedoucí v brzkých ranních hodinách mezi obcemi Prusinovice a Dřevohostice před sebou spatřil uprostřed silnice automobil převrácený na střeše,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

„Řidič ihned volal na tísňovou linku a na místo vyjely všechny složky integrovaného zásahového systému,“ doplnila Jaroše mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči z Bystřice pod Hostýnem a Holešova po příjezdu zjistili, že v autě otočeném na střechu zůstal zaklíněn mladý muž. Hasiči podle dostupných informací zřejmě již mrtvého mladíka vyprostili z vraku pomocí pneumatických vaků a hydraulického zařízení.

„Mladý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě nehody podlehl," potvrdila Lucie Javoříková.

Památní lípa se nachází kousek od Smutné aleje vedle Altánu přátelství. Původně se na tomto místě nacházel rybník, do kterého vtékala voda ze slepého ramena řeky Moravy. Osazen bude měděnou tabulkou s popiskem.
Památná lípa připomíná vznik spolupráce mezi městem, krajem a arcibiskupstvím

Nehodu dále prošetřuje policie.

„Musíme počkat na výsledky soudní pitvy. V současnosti pracujeme se všemi možnostmi. Hodně nám napoví také důkazy zaprotokolované dopravními policisty. Ale v současnosti je vyšetřování teprve v začátku,“ dodal Petr Jaroš.

Zatím však nic nenasvědčuje tomu, že by mohlo při nehodě sehrát roli cizí zavinění.