Nejprve pomoc záchranářů směřovala ráno do Zlína. Na jedné z křižovatek u sídliště Jižní Svahy se srazila dvě auta. Po střetu vytekly z vozů provozní kapaliny, které hasiči musely zasypat sorbenty.

„Jedno z vozidel bylo rovněž nutné odtáhnout z cesty, protože bránilo v provozu,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

K podobné situaci došlo i k večeru nedaleko Napajedel. I zde se na hlavním tahu nedaleko mostu srazila dvě auta. Obě havárie se obešly bez zranění.

Lékařské ošetření naopak potřeboval řidič, který se u Roštění na Kroměřížsku srazil s jiným vozem.

„Sanitka jej po ošetření odvezla do nemocnice. My opět pak zajistili vraky proti požáru a úniku kapalin. Po vyšetření nehody policií hasiči jsme odtáhli vozidla mimo silnici,“ uvedl dále mluvčí.

Dva zraněné si vyžádala rovněž další nehoda, k níž došlo k večeru v Poteči na Valašskokloboucku.

„Dva mladí muži vytláčeli přívěsný vozík z průjezdu domu na silnici, když do nich vjelo projíždějící auto. Náraz oba muže odhodil na dřevěný plot a zahradu. Vozík pak plotem projel. O zraněné se nejdříve staral majitel domu s dcerou a přivolali sanitku. Ta oba převezla do nemocnice,“ popsal další událost Mitáček.

Dodal, že hasiči pak opět pomohli s úklidem vozovky a vozík vytáhli ze zničeného plotu.

Záchranáři pak ještě asistovali u dalších dvou situací. V prvním případě vytekla u Leskovce na Vsetínsku z pracovního stroje nafta a v Hluku na Uherskohradišťsku se zase převrátil přívěs, který byl za nákladním autem. I z něj začalo vytékat palivo, které museli povolaní hasiči zlikvidovat.