„V 07.27 hodin přijal operátor tísňové linky oznámení o nehodě osobního auta a traktoru, ke které mělo dojít za výjezdem z Břestu směrem na Přerov. Ještě než se ale hasiči dostali k obci, narazili na hromadnou nehodu čtyř osobních aut," popsal krajský mluvčí hasičů Libor Netopil.

Po krátké kontrole ohlásil velitel, že zásah jednotky u této nehody není nutný, jen za pár okamžiků ale zaregistrovali záchranáři další nehodu. „I řidiči těchto aut ale signalizovali, že má jednotka pokračovat dále a po projetí Břestem dorazila jednotka na místo původně hlášené události," dodal mluvčí.

Vyšlo najevo, že tam došlo po nárazu Škody Felicia do zadní části vleku traktoru k požáru škodovky a ten se velmi rychle rozšířil na celé osobní auto. „Zraněnému řidiči se naštěstí podařilo dostat z vraku ještě před rozšířením požáru, po prvotním ošetření byl transportován záchrannou službou do nemocnice," poznamenal Libor Netopil. Hasiči zajistili místo a požár zlikvidovali, už během jejich zásahu ale došlo přímo na místě k další nehodě osobního auta, které sjelo mimo silnici: tato událost se ale obešla bez zranění a řidič sám vycouval zpět na komunikaci.

Celá zásahová anabáze tím ale neskončila: ještě než mohli hasiči dokončit likvidaci následků nehody a požáru, byli odvoláni na místo první z nehod před Břestem. „Jak bylo později upřesněno, u havarovaných aut zastavilo dodávkové vozidlo značky Ford Transit a do jeho zadní části pak narazila další dodávka Fiat Ducato. Náraz skončil pro řidiče druhé dodávky zraněním," konstatoval mluvčí hasičů.

U dalších tří pasažérů provedli přivolaní záchranáři preventivní kontrolu, hasiči zajistili havarovaná auta, předali místo policistům a přesunuli se zpět k dopravní nehodě s požárem. Po dvanácté hodině pak definitivně ukončili i tento zásah a vrátili se na stanici.