Na Holešovsku usmrtilo auto ženu, která zametala chodník. Potíže byly ale i jinde

A příchod zimního počasí si navíc už vyžádal i první lidský život: v pondělí 29. listopadu večer totiž v holešovské místní části Dobrotice při nehodě nešťastnou náhodou zemřela pětasedmdesáti­letá žena.

„Šestatřicetiletý řidič jel ve své Octavii ve směru od obce Jankovice na Holešov. Na zledovatělé vozovce nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a dostal smyk,“ popsala příčiny tragédie kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Na namrzlé vozovce se následně auto stalo neovladatelným a narazilo do betonového obrubníku, od kterého se odrazilo a roztočilo.

„Vůz pokračoval přes travnatou plochu až na chodník, kde srazil pětasedmdesátiletou ženu, která odklízela sníh,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Důchodkyně bohužel utrpěla smrtelná zranění, policie celý případ ještě nadále vyšetřuje.

Silnice ale na Kroměřížsku v pondělí 29. listopadu večer nebezpečně namrzaly na spoustě míst. „Vůbec nejhorší situace byla na Morkovicku. Tam se vzpříčily dva kamiony a kvůli nim byla zcela uzavřena cesta z Morkovic do Litenčic,“ informovala Kyšnerová.

Dodala, že na Bystřicku došlo zase hned ke třem dopravním nehodám. „Nikdo ale nebyl zraněn, jednalo se o situace, kdy řidiči na zledovatělé silnici auto neubrzdili,“ upřesnila mluvčí.

Nedobrzdil ani čtyřiapadesátiletý řidič, který jel směrem z obce Hlinsko pod Hostýnem na Bílavsko.

„Jel se svým Fordem Focusem po silnici s klesajícím sklonem a přehlédl kolonu aut. Vozidla totiž jela pomalu právě kvůli zledovatělé vozovce,“ vysvětlila Kyšnerová.

Řidič narazil do zadní části vozu značky Honda, policisté škodu odhadli na šedesát tisíc korun. Velmi špatně sjízdná byla i komunikace ve směru z Hulína do Tlumačova a z Holešova na Fryšták.

„Nejednalo se však o žádný kalamitní stav, vozovky byly kryté posypem,“ poznamenal výrobní náměstek Správy a údržby silnic Kroměřížska Timoteus Políček.

V úterý 30. listopadu během dne už byla situace přeci jen o poznání klidnější.

„Silnice prvních tříd jsou nyní převážně suché a sjízdné bez omezení,“ potvrdil Eduard Horák, který měl dnes dispečerskou službu. Dodal, že na silnicích druhých a třetích tříd je vrstva ujetého sněhu kryta posypem.

„Situaci budeme celý večer monitorovat kontrolními jízdami a případné problémy řešit,“ slíbil Horák.

Podle předpovědí počasí by ve středu 1. prosince mělo silně mrznout a odpoledne sněžit.