"Případ ohlásil profesionální hasič ve svém volnu, který na dispečink záchranné zdravotnické služby zavolal, že u plaveckého stadionu v Obvodové ulici se starší muž propadl do anglického dvorku. Zdravotníci pak vyrozuměli operačního důstojníka hasičů, který na místo vyslal jednotku ze stanice Kroměříž," popsal neobvyklý zásah za krajské hasiče Roman Žemlička.

Hasiči na místě zjistili, že pod mužem se skutečně propadl kovový polorošt, který zakrýval anglický dvorek vedoucí kolem stěny budovy plaveckého bazénu.

Ilustrační foto
Rekordman dluží v Kroměříži na nájemném radnici už bezmála 180 tisíc

"Muž ležel na zemi v hloubce dvou metrů. Hasiči proto spolu se zdravotníky vlezli po nastavovacím žebříku ke zraněnému, ošetřili mu zraněnou nohu a hlavu a uložili jej do transportních nosítek, pomocí kterých jej vytáhli zpět na povrch," dodal mluvčí hasičů.

Zraněný se záchranáři po celou dobu komunikoval a řekl jim, že si v dešti zkracoval cestu, protože okolí plaveckého bazénu není oploceno.

"Když ale vstoupil na rošt, ten se uvolnil a muž spadl na dno anglického dvorku. Zraněný může hovořit o štěstí v neštěstí, protože na dně dvorku bylo plno stavební suti, která mu mohla přivodit vážnější zranění," upozornil Roman Žemlička.

Hasiči nakonec místo opět zakryli a nebezpečný prostor raději vytyčili páskou. 

Policisté v neděli řešili rovnou dvě dopravní nehody. Zatímco pětadvacetiletý řidič neodhadl své síly a vyletěl ze zatáčky, v druhé nehodě havaroval opilý cyklista.
Policisté v neděli vyjížděli ke dvěma nehodám. V jedné hrál roli i alkohol