Do osobního vozu Seat Ibiza červené barvy, který žena řídila, tady narazil nákladní vůz značky Škoda. Řidička utrpěla těžká zranění, kterým podlehla po převozu do nemocnice.

„Žena nedala kamionu přednost a vjela do křižovatky ve chvíli, kdy ji kolos projížděl ve směru na Valašské Meziříčí,“ vylíčila policejní mluvčí Jana Bartíková. Řidič kamionu už nestačil zabrzdit a do vozu narazil.

Na místo ihned vyrazili policisté, hasiči i zdravotníci. Posledně jmenovaní si ženu ihned převzali do péče. „Řidička utrpěla velmi těžká mnohačetná poranění. O její prvotní ošetření se postarala posádka s lékařem,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Hana Polešáková.

Podle jejích slov poté sanitka ženu v těžkém stavu převezla do vsetínské nemocnice na anesteziologicko resuscitační oddělení. Tady bohužel přes veškerou snahu lékařů svým zraněním podlehla.

„Hasiči mezitím zajistili vraky vozů proti případnému požáru a únik provozních kapalin zlikvidovali postupně sorbenty,“ doplnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Velitel zásahu si nechal na místo povolat také vůz technických služeb města. „Postaral se o zametení většího množství drobných úlomků a střepů v prostoru křižovatky,“ řekl Mitáček.

Nehoda zcela zablokovala dopravu na hlavním tahu. Policisté přijíždějící řidiče odkláněli na objízdnou trasu. Na nadjezdu v centru Vsetína se tvořily dlouhé kolony jen pomalu popojíždějících vozů. Omezení trvalo asi dvě hodiny.