"Oznámení o nehodě mezi Drahlovem a Zlámankou přijali hasiči ve 14:01 hodin. Peugeot 106 ležel na střeše a blokoval jeden jízdní pruh, řidička s dítětem už byly v péči zdravotníků," popsal za krajské hasiče Roman Žemlička. 

Oba pasžéři byli nakonec převezeni do nemocnice v Kroměříži k dalšímu ošetření, dítě dostalo od hasičů také figurku dráčka Záchranáčka.

"Hasiči mezitím provedli protipožární opatření, z auta totiž unikly pohonné hmoty, které zasypali sorbentem. Zároveň v místě nehody usměrňovali dopravu a po zadokumentování policií převrátili pomocí ocelového lana a navijáku auto na kola," uzavřel mluvčí hasičů.

Jak ve čtvrtek upřesnili policisté, oproti původním informacím hasičů necestovala s řidičkou v autě dcerka, ale její malý syn.

"Řidička jela ve směru na Drahlov. V úseku klesání při projíždění levotočivé zatáčky se plně nevěnovala řízení a otočila se za sebe, aby zkontrolovala svého téměř dvouletého syna sedícího v dětské sedačce. V důsledku toho najela pravými koly vozidla na odvodňovací žlab, strhla řízení, dostala smyk, přejela do protisměru a následně vyjela mimo silnici, kde narazila do travnatého svahu," vylíčila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. 

Po nárazu se auto přetočilo na střechu, žena za volantem i její syn utrpěli při nehodě lehká zranění.

"Záchranáři je převezli do kroměřížské nemocnice. Dopravní policisté, kteří na místě nehodu vyšetřovali, u řidičky vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou, na autě vznikla škoda za třicet tisíc korun," uzavřela policejní mluvčí. (hed)