„Třiačtyřicetiletý řidič osobního auta Dacia Logan hodlal odbočit vlevo do areálu jedné z firem. Při tom zřejmě přehlédl protijedoucí Škodu Fabia a došlo ke střetu," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, policisté ovšem u obou účastníků provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol.

„Řidič dacie nenadýchal, ale u sedmatřiceti­letého řidiče škodovky přístroj odhalil 0,29 promile. K požití alkoholu se hlídce doznal," dodala mluvčí. Muž se tak podle ní dopustil přestupku, na havarovaných autech vznikla škoda ve výší osmdesát tisíc korun.

Další střet museli policisté, záchranáři a také hasiči řešit ve středu v podvečer, tentokrát v Holešově na křižovatce směrem na Přílepy. Před půl šestou se tam srazila další dvě dva osobní auta.

„V prvním cestoval před nehodou jeden člověk, který byla zraněn a v době příjezdu hasičů mimo havarovaný vůz. Po převzetí zdravotnickou záchrannou službou byl odvezen do nemocnice. Ve druhém voze cestovali dvě dospělí a jedno dítě," řekl za krajské hasiče Pavel Řezníček.

Zatímco řidič ani dítě neutrpěli žádné zranění a byli převezeni pouze na pozorování, spolujezdkyni museli hasiči z vozidla vyprostit.

„Po prvotním ošetření a fixaci páteře speciálními prostředky byla vytažena bez využití hydraulického zařízení a následně byla odvezena k dalšímu ošetření do nemocnice," dodal mluvčí.

Hasiči pak podle něj ještě zabezpečili vraky proti požáru a zlikvidovali únik provozních kapalin, po nasvětlení místa události uklidili silnici a místo předali policii.