První se stala mezi Morkovicemi a Troubkami. Jednadvacetiletý mladík jel směrem na Troubky a zřejmě nepřizpůsobil rychlost úzké, hrbolaté cestě: když se v zatáčce míjel s protijedoucím autem, nezvládl řízení a dostal smyk.

„Vyjel nejprve vpravo a poté vlevo mimo komunikaci, tam narazil do stromu. Na autě vznikla škoda za třicet tisíc," informovala kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová. Dechová zkouška u řidiče byla negativní, při dopravní nehodě naštěstí nebyl řidič ani jeho patnáctiletý spolujezdec zraněn.

Dvě lehká zranění si ale naopak vyžádala nehoda, která se stala po osmé hodině večer v kroměřížské části Vážany. Dvacetiletý řidič se tam zřejmě dostatečně nevěnoval řízení a jel rychleji, než měl: to vedlo k tomu, že přehlédl stojící vůz Citroën Jumper a v plné rychlosti do něj zezadu narazil.

„Dodávka zbořila betonové oplocení a přední částí skončila v zahrádce před jedním rodinným domem," popsala drsný střet Barbora Balášová. Dvacetiletý mladík a jeho spolujezdec utrpěli při srážce lehká zranění, se kterými je záchranáři převezli do kroměřížské nemocnice.

Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu a také test na drogy byl negativní. „Celková škoda na vozech se ale vyšplhala na sedmdesát tisíc korun," dodala Balášová.