„Sedmadvacetiletý řidič vozidla značky Dacia Sandero, který jel ve směru od obce Tetětice, při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a vjel vpravo mimo komunikaci,“ popsala nehodu policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Tím však manévr vozidla neskončil.

„Poté strhl řízení a vrátil se zpět na cestu. Následně přejel do protisměrného jízdního pruhu a pokračoval vlevo mimo cestu až do travnaté příkopy“, vysvětluje. Ale ani to nebyl pro řidiči konec. Vyvýšený břeh vozidlo odrazil a převrátil na střechu. „ To se pak dál setrvačností sunulo k pravému okraji, až sjelo do pole, kde zůstalo ležet na levém boku,“ uzavírá mluvčí popis nehody.

Řidič zůstal ve vozidle zaklíněn, proto museli být přivolání i profesionální hasiči z obce Morkovice – Slížany, kteří po příjezdu hned začali s vyprošťováním. Muž může mluvit o velkém štěstí vyvázl jen s lehčím zraním. Dechová zkouška však u něj prokázala alkohol, nadýchal 1,84 promile. Škoda na autě je odhadovaná na sto sedmnáct tisíc korun.

K dopravní nehodě také došlo včera ráno u obce Lutopecny. „Pětatřicetiletý řidič vozidla značky Dacia Logan při vyjíždění z místa ležícího mimo komunikaci přehlédl na silnici pětadvacetiletou řidičku osobního automobilu Suzuki Swift jedoucí od Kroměříže,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerova i tuto nehodu.

„Žena za volantem Suzuki čelně narazila do boku Dacie, její vozidlo se po kolizi převrátilo na pravý bok,“ dále upřesňuje. Žena byla převezena do Kroměřížské nemocnice, muž vyvázl bez zranění. Nehoda je i nadále v šetření kroměřížských dopravních policistů.

K tragické dopravní nehodě došlo před šestou hodinou ranní mezi obcemi Srnov a Dřínov. Zemřela při ní šestatřicetiletá řidička osobního auta značky Dacia Logan, která narazila do stromu.
Tragická nehoda u Dřínova: o život tam přišla ráno řidička Dacie Logan
Vážným zraněním, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice, skončil sobotní střet motorky s osobním autem ve Velkých Karlovicích.
Motorkářku po nárazu do auta přepravil vrtulník do nemocnice