Šestašedesátiletý muž při cestě Kroměříží zkolaboval a narazil do dodávky jedoucí před ním. Je je vážném stavu

„Jel vozidlem Škoda Favorit z kruhového objezdu směrem ke kinu. Na semaforu dojel kolonu aut a zastavil,“ popsala preventistka kroměřížské policie Barbora Balášová.

Při rozjíždění ale muže stihla vážná zdravotní komplikace. „Nechal nohu na plynu a ťukl do auta před sebou. Motor podle svědků kvílel v nejvyšších otáčkách,“ přiblížila Balášová.

Nehoda se stala jen kousek od přechodu pro chodce u gymnázia, na kterém zrovna dohlížela na školáky příslušnice městské policie.

„Účastník nehody ji přivolal na pomoc. Zavolala zdravotnickou záchranou službu a před jejím příjezdem se snažila muže udržet při vědomí. Přesto byl při příjezdu lékaře ve velmi špatném stavu,“ upozornil ředitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.

Podle zdravotníků řidiče stihla mrtvice. „Po vážné cévní mozkové příhodě upadl do bezvědomí. Sanitka ho odvezla na anesteziologicko resuscitační oddělení kroměřížské nemocnice,“ upřesnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Poškozená auta během policejního vyšetřování mohli ostatní řidiči bezpečně objet odbočovacím pruhem a doprava byla zastavena jen během zásahu zdravotníků. Celková škoda je asi deset tisíc korun.