Řidič Hondy Civic, který podle dostupných informací celý střet zavinil příliš rychlou jízdou, ale nejenže zraněné chodkyni neposkytl ani základní první pomoc, ale navíc z místa celého incidentu utekl a policisté ho vypátrali až několik hodin poté. Ženu do nemocnice transportoval vrtulník, mezitím ale vážným zraněním podlehla.

„Třicetiletý řidič osobního automobilu nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, vyjel na vyvýšený obrubník a poté strhl řízení vlevo do protisměru, kde najel na chodník. Tam srazil sedmapadesátiletou chodkyni," popsala nedělní tragédii kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Na místě zasahovali také hasiči, podle jejich krajského mluvčího Libora Netopila zůstala žena na místě střetu ležet vážně zraněná.

„Jako první ji předlékařskou pomoc poskytla zdravotní sestra, která byla poblíž místa nehody. Následně se těžce zraněné ženy ujali hasiči, kteří ji spolu se zdravotní sestrou stabilizovali a snažili se zajistit všechny její životní funkce a to až příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby," vylíčil dramatické okamžiky mluvčí.

Jak se vzápětí ukázalo, chodkyně utrpěla tak závažná poranění, že lékaři rozhodli o jejím transportu do nemocnice vrtulníkem letecké záchranné služby.

Policejní mluvčí pak potvrdila, že řidič havarovaného vozu z místa nehody utekl, aniž by zraněné poskytl pomoc. Ta následně při leteckém transportu do nemocnice v Olomouci zemřela.

Policisté začali po bezohledném motoristovi pátrat prakticky okamžitě a během čtyř hodin ho skutečně našli. „Zkouška na alkohol u něj byla negativní, nehodu ale nyní přesto samozřejmě řeší kriminalisté. Muž se totiž dopustil trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci, za což mu hrozí až šest let ve vězení," upozornila Kyšnerová. Dodala, že pouze lehká zranění při nehodě utrpěla jednadvacetiletá spolujezdkyně a dvě přepravované děti, samotný řidič a další jeho spolujezdec vyvázli bez zranění.