„Řidič osobního auta přijíždějícího ve směru od Kroměříže vyjel mimo silnici a narazil do signalizačního zařízení železničního přejezdu," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Potvrdil také, že zraněný řidič zůstal uvězněný ve vraku. „Hasiči současně s poskytováním první pomoci zraněnému řidiči a přípravě na vytažení z vraku museli pomocí sorbentů likvidovat také masivní únik benzinu. Ten mohl v případě vznícení ohrozit jak zasahující hasiče a policisty, tak i zraněného řidiče," popsal dramatické okamžiky mluvčí.

Zraněnému řidiči hasiči zafixovali páteř a vytáhli ho z auta. „Poté byl přeložen do sanity zdravotnické záchranné služby," dodal Libor Netopil s tím, že deset minut po příjezdu kroměřížských hasičů na místo události dorazila i jednotka drážních hasičů z Přerova. „Společně pak dokončili zabezpečení místa nehody a vraku, likvidace všech následků nehody bude provedena přerovskými hasiči po ukončení vyšetřování," uzavřel mluvčí.

Po dvanácté hodině byl provoz na trati obnoven, vlaky ve směru na Kroměříž už podle informací na webu Českých drah nabíraly zpoždění jen v řádu minut. Provoz na hlavním tahu Přerov – Břeclav nebyl nehodou omezen.