První z havárií se stala už v pondělí brzy ráno na křižovatce za Kroměříží u nájezdu na dálnici D1 ve směru na Brno. „Pětapadesátiletý řidič osobního auta Škoda Fabia jel od Kroměříže a hodlal najet na dálnici. Při odbočování vlevo ale přehlédl jednatřicetiletého muže na malém motocyklu, který jel po hlavní silnici ve směru od obce Postoupky na Kroměříž, a zkřížil mu tak cestu," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Při střetu se motocyklista vážně zranil, takže jej záchranáři převezli nejprve do kroměřížské a odtud do olomoucké nemocnice. „Požití alkoholu jsme u obou účastníků vyloučili dechovou zkouškou, na vozidlech vznikla předběžná škoda třicet tisíc korun," dodala policejní mluvčí.

Možná ještě hrozivěji vyhlížející nehodu, při které navíc havarovaný vůz ještě vzplál, museli ale záchranáři řešit ve středu dopoledne poblíž Loukova.

„K nehodě s následným požárem došlo na komunikaci z obce Loukov směrem na Bystřici pod Hostýnem. Vůz značky Volkswagen Golf vyjel mimo silnici, kde narazil do kmene vzrostlého stromu," vylíčil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Havarované auto strom přerazilo a zůstalo zaklíněno mezi dalšími kmeny nad korytem potoku. „Přeražený strom se následně skácel na havarované vozidlo a to po nárazu začalo v motorovém prostoru hořet. Zraněného řidiče, který se dokázal dostat z vraku vlastními silami, odtáhli svědci nehody, ti se také za pomoci hasicích přístrojů pokoušeli požár vozidla uhasit," dodal mluvčí hasičů.

Na místo vyjela jednotka z Bystřice pod Hostýnem a hned po příjezdu poskytla část hasičů první pomoc zraněnému řidiči a ostatní zahájili hašení auta. „Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl zraněný řidič předán do péče záchranářů a následně transportován do nemocnice," podotkl Libor Netopil.

Požár, který zasáhl přední část vozu, zlikvidovali podle mluvčího hasiči v několika minutách, k vyproštění vraku bylo ale nutné povolat automobilní jeřáb profesionálních hasičů z Otrokovic. „Ještě před zahájením vyprošťování pak museli hasiči také pořezat a odstranit kmen stromu, který ležel na havarovaném vozidle," dodal mluvčí.