„Po třiadvacáté hodině jsme dostali hlášení, že v obci narazilo osobní auto do stromu. Spolujezdec se přitom zranil pouze lehce a z vozu sám vylezl, řidič byl však těžce zraněn a navíc v bezcědomí, proto ho bylo třeba vytáhnout,“ popsal Vít Rušar z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

K záchraně šoféra museli hasiči dokonce použít hydraulické vyprošťovací zařízení. „S těžkým zraněním ho pak záchranka převezla do nemocnice,“ potvrdila mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Podle dopravních policistů dvacetiletý řidič nezvládl průjezd táhlé pravotočivé zatáčky, bez brzdění přejel napříč vozovkou a přední částí vozidla vrazil do vzrostlého kmene kaštanu, který roste u levého okraje silnice.

„Oba muži, kteří v autě cestovali, zřejmě před tím společně popíjeli alkoholické nápoje v restauraci U Kaštanu. Jakmile podnik zavřel, nasedli do vozidla zaparkovaného před budovou a chtěli odjet,“ pokračovala Malenovská.

Po sto metrech se jim však připletl do cesty právě vzrostlý strom a pro šoféra osudná zatáčka. „Laboratorní vyšetření pak ukázalo, že řidič měl v krvi více než dvě promile alkoholu,“ podotkla Malenovská.

O necelou hodinu později pak vyjížděli bystřičtí hasiči na pomoc do Slavkova pod Hostýnem. „Z hlavní silnice sjel řidič s autem do příkopu, kde se převrátil na střechu,“ informoval Rušar z HZS ZK.

Tady však hasiči nemuseli lehce zraněného šoféra vyprošťovat. „Pouze jsme mu společně s lékaři ze záchanky pomohli vylézt ven,“ dodal Rušar.