„Bylo štěstím, že souprava zapadla a tím také včas zastavila. Jen několik metrů před kabinou tahače se totiž tyčil jeden z pilířů dálničního přemostění," upozornil mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Řidič z děsivé nehody vyváznul bez zranění. Po sjetí kamionu mimo cestu a nárazu do svodidel však došlo k porušení těsnosti nádrže tahače a úniku nafty.

„Na místo nehody vyjeli jak profesionálové z Kroměříže, tak i jednotka Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje z blízkého Kojetína. Ta byla také na místě jako první," informoval Netopil.

Po příjezdu hasičů z Kroměříže převzal velitel řízení zásahu a nechal si na místo nehody povolat posilovou jednotku s technicko – chemický vozem.

„Hasiči zabezpečili místo události, které blokovalo provoz jednoho dálničního pruhu a začali se zachytáváním a následně i přečerpáváním nafty z poškozené nádrže tahače," popsal Netopil.

Celkově se hasičům podařilo bezpečně odčerpat asi tři sta litrů paliva. O vzniku události byli informováni také pracovníci Správy a údržby dálnic z Ivanovic na Hané. Ti také spolu s majitelem soupravy, po dohodě s velitelem zásahu, provedli následné vyproštění kamionu a likvidační práce. (lič)