K tragické události došlo před půl jedenáctou dopoledne.

„Na devětadvacetiletého muže se při bourání hospodářské budovy zřítil strop. Utrpěl zranění neslučitelná se životem, záchranáři mu už nedokázali pomoci. V tuto chvíli jsou na místě kriminalisté, kteří vyšetřují příčiny a okolnosti této tragické události,“ informovala mluvčí kroměřížských kriminalistů Simona Kyšnerová.

Dle jejích slov mladík při bourání budovy brigádně vypomáhal. 

K tragédii došlo nešťastnou náhodou, které pravděpodobně nešlo zabránit.  

Na místě zasahovalo také několik jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů.

„Dostali jsme oznámení, že na muže spadl při nějaké manipulaci v budově strop. Hned po příjezdu na místo hasiči muže vyprostili a předali ho záchranářům. Ti už ale pouze konstatovali smrt,“ popsala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. 

To, že se muži už nedalo pomoci, potvrdil i mluvčí krajských záchranářů Petr Olšan. „Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Nedošlo tedy ani k žádné resuscitaci a podobně,“ konstatoval. 

Při vyšetřování události byl kolem domu klid a málokdo tušil, k čemu na místě došlo. „Slyšel jsem, že se něco stalo, ale co, to nevím. Jsou tam policisté, ale netuším, co tam dělají,“ přiznal jeden ze sousedů.

Podobně na tom byli i ostatní. „Soused mi přišel říct, že se tam stalo nějaké neštěstí. O co ale jde, to nevím,“ vyjádřil se Tomáš, který zrovna pracoval na nedalekém domě.

K dalším se naopak okolnosti policejního vyšetřování dostaly. „Bourali tam barák a na někoho to spadlo,“ podotkl další ze sousedů.