Policejní mluvčí Barbora Balášová uvedla, že k nehodě došlo kousek za Hulínem ve směru na Záhlinice, a to dvacet minut po sedmé hodině ranní.

„Podle dosavadních informací mladý řidič, který jel od Hulína, předjížděl. Když se vracel do svého jízdního pruhu, nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze a stavu komunikace, dostal smyk, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem,“ uvedla Balášová s tím, že silnice byla následně asi tři hodiny zcela neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu.

Po ženě pátrají na Slovácku policisté a šedesát hasičů
Pátrání po pohřešované Slovence v Bílých Karpatech

„Na místě byli dva zranění. Jednalo se o dva muže, ročník narození 1957 a 2004. Mladší z mužů utrpěl zranění neslučitelná se životem. Staršího muže jsme převezli na chirurgické oddělení Kroměřížské nemocnice,“ potvrdil Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK) Jakub Omelka.

U nehody zasahovali také hasiči, kteří následně u aut provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie.

„Po nárazu unikla z vozidel provozní kapalina, kterou hasiči zasypali sorbentem. Po odvezení jednoho z vraků odtahovým vozem a odtažení druhého automobilu na okraj silnice provedli hasiči závěrečný úklid vozovky,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Záchranáři do dnešní desáté hodiny zasahovali u čtyř dopravních nehod. „Kromě této nehody u Hulína se ve zbylých případech jednalo jen o drobná zranění,“ doplnil Omelka.