„Hasiči sice ženu z havarovaného auta vyprostili, ale přes péči zdravotníků se ji zachránit nepodařilo," konstatoval Pavel Řezníček z hasičského záchranného sboru.

Nehoda se stala po 22. hodině, řidička s autem sjela ze silnice a narazila do betonové propusti. z auta ji hasiči vyprostili pomocí páteřové desky a bez použití speciálního hydraulického nářadí.

„Následně si ji do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby. I přes okamžitou pomoc ale bohužel lékař konstatoval úmrtí," dodal Pavel Řezníček.

Podle krajského policejního mluvčího Petra Jaroše žena vyjela s autem mimo vozovku a do příkopu ze zatím neznámých příčin .

„Policisté z kroměřížského dopravního inspektorátu nehodu zadokumentovali, její příčiny a další okolnosti jsou předmětem dalšího šetření," podotkl mluvčí.

Po dobu vyšetřování nehody byla silnice uzavřena, na Kroměřížsku jde podle mluvčího v letošním roce už o šestou oběť dopravních nehod. Loni přitom policisté v regionu za celý rok napočítali oběti tři, v celém Zlínském kraji už letos na silnicích zemřelo 15 lidí: loni jich bylo celkem 41.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU