Statistiky kroměřížské policie zahrnují letos také padesát osm těžce zraněných, lehčí úraz pak utrpělo 222 lidí. Alkohol hrál roli v devadesáti osmi případech, drogy byly zjištěny u šesti řidičů.

„Zajímavý je údaj sedmatřiceti dopravních nehod zaviněných srážkou se zvířetem. V těchto dnech evidujeme obrovský nárůst právě takovýchto havárií,“ upozorňuje kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Podle ní dochází až ke dvěma takovým srážkách denně, tragické následky mívají přitom především pro zvěř.

Zatím poslední obětí se na Kroměřížsku stal v pondělí čtyřiašedesátiletý cyklista z Lechotic. Lidé ho našli ležet na silnici nedaleko obce bez známek života, do příjezdu záchranky se ho snažili oživovat, bohužel ale marně. Policie nyní vyšetřuje, zda v tomto případě šlo o úmrtí způsobené infarktem, nebo dopravní nehodou.

Podle oslovených řidičů z regionu by měli lidé více hledět na ohleduplnost a dodržování pravidel silničního provozu.

„Nejhorší situace panuje na sídlištích, pravidlo pravé ruky některým řidičům absolutně nic neříká. Na sídlišti Zachar je konkrétně tohle opravdu velký problém,“ přibližuje svoji zkušenost například Leoš Podehradský. Podle dalšího Kroměřížana Jana Juříčka jsou řidiči stále agresivnější a strach z bodového systému u hříšníků už dávno pominul.

„Já mám body naštěstí všechny, podle mě by ale prospělo více dopravních kontrol, nejsou dost tvrdé,“ myslí si Juříček.

Většina motoristů je pak zajedno v tom, že dopravě v Kroměříži hodně ulevilo zprůjezdnění jediného mostu přes řeku Moravu.

LUDĚK JUŘINA