Před jedenáctou hodinou dopoledne tam do sebe čelně narazila dvě osobní auta. Událost se stala v nebezpečné zatáčce s mostkem.

„Řidič jednoho auta vyjel při přejezdu mostku do protisměru, kde se střetl s dalším vozem. Po nárazu se šoférovi Renaultu aktivoval airbeg a způsobil mu krvácení z nosu,“ přiblížil nehodu mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Manželka řidiče sedící na zadním sedadle utrpěla tržnou ránu v obličeji a zranění dutiny ústní. Jejich pětiletý syn, který seděl rovněž vzadu v zádržném systému, se lehce zranil v obličeji. „Řidička protijedoucího vozu měla jen poranění na noze,“ doplnil Mitáček.

U nehody začali zastavovat další řidiči, kteří zraněným pomáhali.

„Mezi první byla studentka zdravotnické školy a mladík studující policejní školu. Poté pak v místě zastavil i profesionální hasič Zlínského kraje a kriminální policista, který se staral o řízení dopravy,“ upozornil mluvčí.

Na místo dorazily také dvě posádky záchranářů z Bystřice pod Hostýnem.

„Celkem odvezli tři zraněné k ošetření na chirurgickou ambulanci v kroměřížské nemocnici,“ informoval mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan. Ještě před příjezdem zdravotníků se o zraněné starali holešovští hasiči, kteří namísto dorazili jako první.

Po dobu zásahu byla u Přílep asi na hodinu zastavena doprava.