Scénář byl tuto sobotu stejný jako ten ve čtvrtek: řidička osobního auta si při odbočování nevšimla motorkáře.

„Osmatřicetiletá žena z Kroměříže jela po hlavní ulici Tovačovského a chystala se odbočit vlevo. Přitom však přehlédla šestatřicetiletého motorkáře jedoucího z kopce dolů, a srazili se,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová. Muž podle ní utrpěl jen lehké zranění na noze, hmotná škoda na jeho motorce však dosáhla na třicet tisíc korun. Další desetitisícová škoda je pak na autě.

„Je to už druhá nehoda na tom samém místě během několika dnů,“ upozornila Králová.

Ve čtvrtek 11. června přesně na tom samém místě motorkáře srazila i dvaapadesátiletá řidička osobního auta.

„Nehoda se stala, když také odbočovala do ulice Spáčilova, ale ze směru od Hulína. Jela ale nízkou rychlostí, nikdo proto tehdy nebyl zraněn,“ doplnila mluvčí. Celková škoda na strojích však dosáhla také čtyřiceti tisíc.

Případ, ke kterému došlo na druhé straně osudné křižovatky téměř přesně před měsícem, si však vyžádal těžší zranění.

Osobní auto tehdy odbočovalo u Kulturního domu vpravo, a do jeho boku vrazil cyklista.

„Asi pětatřicetiletý muž utrpěl otřes mozku a pár odřenin. Sanitka ho odvezla na chirurgickou ambulanci v Kroměříži,“ upřesnil tehdy mluvčí krajských záchranářů Petr Olšan.

Právě tato křižovatka je jedna z nejkompliko­vanějších v Kroměříži, provoz na ní sice řídí semafory, ty ale na podobné drobné nehody nemají vliv.

Stávají se totiž mezi účastníky ze stejného jízdního pruhu.

Samotní řidiči vědí, kde je chyba. „Všechny tyto nehody zavinila očividně nepozornost. Jestli řidiče osobního auta nebo motorkáře či cyklisty, to už je celkem jedno. Zatím jsou to sice jen samé malé příhody, ale je otázka času, kdy do odbočujícího auta vrazí plně rozjetá motorka nebo kolo. A to už pak nic malého nebude,“ varuje například Libuše Štefánková z Holešovska.