„Hlídka kontrolovala dopravní situaci na území města a na Riegrově náměstí zjistila, že jedno z vozidel nemá zaplaceno parkování. Tento přestupek vyřešila s mužem, který se k autu přihlásil, blokovou pokutou,“ popsal ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Strážníci podle něj měli podezření, že muž požil alkohol, a proto mu důrazně připomněli, že nesmí řídit. To podnapilý poslušně přislíbil, přesto lokalitu pro jistotu kontrolovala operátorka kamerového systému.

„Za čtyřicet minut muž přišel, sedl do auta a odjížděl k Moravcové ulici. Pokusila se ho zastavit hlídka, která dostala informaci od operačního důstojníka. Muž začal zastavovat u krajnice, pak se ale rozjel a policejní auto objel,“ přiblížil ředitel.

Po pár set metrech chtěla auto zastavil další hlídka, tu se motorista pokusil objet po chodníku. Strážníci mu ale únikovou cestu zatarasili a donutili muže vystoupit.

„Orientační dechovou zkoušku odmítl a začal být na policisty agresivní, napadal je slovně i fyzicky a proto mu nasadili pouta. Poté byla s podezřením na trestný čin přivolána státní policie,“ informoval Skřebský.

Muž se dopustil řízení pod vlivem alkoholu a možná bude obviněn také z útoku na úřední osobu. Strážníci ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde mu bylo naměřeno 4, 2 promile alkoholu. Místo snídaně si podle svých slov opilec dal láhev whisky.