V nepřístupném terénu nejprve zapadla sanitka, poté i vůz hasičů. Protože se záchranáři museli brodit blátem pěšky, dorazili na místo až hodinu po neštěstí.

Ještě před jejich příjezdem se ale snažili pomoci myslivci. „Těm se sice podařilo převrátit havarované auto zpátky na kola, svému kolegovi už ale život zachránit nedokázali,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

K nehodě vyrazili zdravotníci a hasiči z Valašských Klobouk před druhou hodinou odpoledne. Protože ale sanitka nedokázala těžkým terénem projet, museli si záchranáři přesednout do hasičského vozu.

Po několika dalších stech metrech ale zůstalo v kopci viset také druhé auto. A záchranáři museli pokračovat dál pěšky.

Zhruba po čtyřech kilometrech chůze lesem do kopce se jim podařilo dorazit k místu neštěstí. To už ale uběhla hodina od vyžádání pomoci.

Vůz se dvěma myslivci se převrátil v příkrém svahu. Devětapadesátiletý spolujezdec vypadl z auta, které ho zavalilo.

„Utrpěl velmi těžká zranění, kterým na místě podlehl,“ řekl asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba. Silně podnapilý řidič vyvázl bez zranění.

Podle policejních informací myslivci zaváželi krmení pro zvěř. „Případem se nadále zabýváme, více budeme vědět v polovině týdne,“ řekl Zgarba.