„V sobotu po osmé hodině večer mezi Zahnašovicemi a Míškovicemi dvaačtyřicetiletý motorkář po projetí mírné pravotočivé zatáčky dostatečně nezpomalil a nezvládl řízení. Se svojí Hondou vjel do travnatého příkopu a narazil do stromu,“ popsala první havárii kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Vyšetřováním vyšlo najevo, že řidič ani jeho dvaadvacetiletá spolujezdkyně neměli nasazenou přilbu, a dopustili se tak přestupku, za který jim hrozí pokuta od tisícovky výš.

Při orientační dechové zkoušce motorista navíc nadýchal 1, 67 promile „Policisté mu proto na místě zadrželi řidičský průkaz, je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a také ublížení na zdraví,“ upozornila Králová.

Za to hrozí až tříleté vězení, oba účastníci nehody totiž skončili se středně těžkými zraněními na chirurgické ambulanci kroměřížské nemocnice.

„Muž měl otřes mozku, žena pak zhmožděný hrudník a páteř. Později v nemocnici zjistili, že má navíc také zlomený obratel,“ informoval mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Při další nehodě, která se stala v pondělí po druhé hodině odpoledne na Bílavsku, nesehrál roli alkohol, ale únava.

„Jednašedesátiletý řidič jel od Bystřice pod Hostýnem a za volantem usnul. Pak přejel do protisměru a narazil do protijedoucího nákladního auta, od toho se odrazil a srazil se pak ještě s dalším protijedoucím osobním vozem,“ popsala Králová.

Při nehodě se nikomu nic nestalo, škoda na autech se však vyšplhala na dvě stě tisíc korun. Dopravu na místě řídili policisté, a to po dobu, kdy hasiči zajišťovali auta proti požáru a úniku kapalin.