Srazily se tam tři osobní automobily, k vážným zraněním nedošlo. Řidiči ovšem museli počítat s částečným omezením dopravy.

„Autohavárie se stala na křižovatce ve směru na Skaštice. Jednadvacetiletý řidič jedoucí od Kroměříže chtěl odbočit vlevo na dálnici do Brna. Přehlédl však protijedoucí vozidlo, se kterým se uprostřed cesty srazil,“ objasnila kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Vůz, jehož řidič nehodu zavinil, se pak otočil o sto osmdesát stupňů a narazil do třetího auta. „To projíždělo vedlejším průběžným pruhem, jeho řidič už střetu nemohl zabránit,“ doplnila Králová.

Asi čtvrt hodiny po srážce na místo přijeli také kroměřížští hasiči.

„Ani jednoho cestujícího nebylo potřeba vystříhávat, poškozená auta však museli naložit na vůz odtahové služby a pak samozřejmě místo srážky uklidit,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Štefan Hrtús.

Zásah hasičů trval necelé dvě hodiny. Provoz v místě nehody byl omezen na jeden jízdní pruh.

Srážka zaměstnala i zdravotníky. Dvě sanitky odvezly z místa celkem pět zraněných. Byly mezi nimi i dvě děti, podle informací od krajských záchranářů je však zdravotníci do nemocnice přivezli jen kvůli preventivnímu pozorování, stejně jako ostatní tři dospělé.

„Jedné padesátileté ženě bezpečnostní pás lehce pohmoždil hrudník a žebra, těžce se jí dýchalo. Byla proto převezena na chirurgickou ambulanci kroměřížské nemocnice k podrobnějšímu vyšetření. Ovšem ani v tomto případě nejde o těžší zranění,“ přiblížil mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan.

Dechová zkouška, kterou policie provedla u všech tří zúčastněných řidičů, přítomnost alkoholu vyloučila. „Nehodu vyšetřujeme. Předběžná hmotná škoda je prozatím vyčíslena na sto čtyřicet tisíc korun,“ uzavřela policejní mluvčí Králová.

(vav)