Jedním z viníků je 76letý řidič vozu Opel Astra. V pátek odpoledne jel od Medlova a chtěl projet křižovatkou směrem na Dřínov. Přehlédl ale Octavii, které přijížděla po hlavní od Věžek. Škodovka skončila na travnatém břehu a 42letá řidička s těžkým zraněním.

„Ve druhém voze byl lehce zraněn řidič a 48letá spolujezdkyně. Jednaosmdesátiletá žena, která seděla vzadu, utrpěla středně těžké zranění,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Testy na alkohol byli u obou řidičů negativní. Škoda na Opelu je 80 tisíc, na škodovce 200 tisíc korun.

Čtyři zraněné si vyžádala i nehoda, která se stala v sobotu ráno na křižovatce mezi Hulínem a Břestem. Jednasedmdesátiletý řidič Octavie sjížděl z dálničního sjezdu a v křižovatce odbočil vlevo směrem na Břest. Při tom ale nedal přednost 58leté řidičce automobilu Renault Clio, která jela po hlavní směrem na Hulín.

„Renault byl odhozen na kovová svodidla a poté narazil do právě projíždějícího nákladního automobilu Mercedes Benz. Jeho 24letý řidič vyvázl při nehodě jako jediný bez zranění,“ upřesnila policejní mluvčí.

Muž za volantem škodovky, jeho 73letá spolujezdkyně a také řidička renaultu a její 51letý spolujezdec utrpěli lehká zranění. Řidiči nenadýchali, na vozidlech vznikla předběžná škoda 290 tisíc korun.

A nepozornost se nevyhýbá ani mladším. Hovořit o tom může 25letá řidička, která jela v sobotu odpoledne ulicí Zborovskou v Kroměříži. Když vjížděla do křižovatky, nedala přednost v jízdě 73leté cyklistce, která jela po hlavní silnici.

„Došlo ke střetu, při kterém žena na kole upadla na vozovku. Utrpěla při tom lehké zranění. Záchranáři ji převezli do kroměřížské nemocnice,“ uvedla mluvčí Simona Kyšnerová. Řidička ve vozidle zraněna nebyla, dechová zkouška na alkohol byla u obou žen negativní.

To se však nedá říct o 41letém řidiči Fiat Palio, který jel v sobotu před půlnocí od Vrbky na Karolín se 2,1 promile v krvi. Dokonce 3,79 promile nadýchal v neděli 50letý řidič BMW ve Zborovicích. Oba přišli o řidičák, první z nich bude řešit nemalé škody, které způsobil svou krkolomnou jízdou. (hed)