„Řidič jel ve směru od centra Zlína a podle svědků řídil rychle, agresivně a velmi nebezpečně. Levými koly vjel na dělící můstek, odkud strhnul řízení doprava. Auto se přetočilo na střechu a skončilo v plotě před zahrádkou rodinného domku. Je velké štěstí, že nikdo nešel po chodníku, po kterém se neovladatelný vůz přehnal,“ popsala událost mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Nedaleko místa nehody se také nachází zastávka MHD.

Na místě museli zasahovat i hasiči, kteří zraněné z vraku vyprostili. „Po nutném prvotním ošetření a fixaci byli všichni tři muži převezeni do nemocnice k další nezbytné lékařské péči. Mimo čtyřiatřicetiletého řidiče byli oba muži po vyšetření propuštěni domů,“ doplnila mluvčí.

Ve voze byl s muži i pes plemene Brazilská fila který byl po havárii značně vystresovaný a mírně agresivní. Hasiči společně se strážníky se ho snažili držet stranou, aby nedošlo ke zranění záchranářů nebo dalších lidí.

„Díky místní znalosti hlídky z okrsku Jižní Svahy se ale podařilo vyrozumět přítelkyni majitele psa, která si zvíře na místě vyzvedla,“ sdělila mluvčí strážníků Šárka Škubalová

„Po zadokumentování havárie policií jsme vozidlo převrátili zpět na kola pomocí navijáku zásahového vozu. Auto bylo zajištěno proti případnému požáru a úniku provozních kapalin, případně znečištění okolní půdy,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Na neaktivovaný airbag řidiče hasiči nasadili blokovací zařízení.

Po dobu zásahu složek byla nejdříve doprava na Jižní Svahy zcela uzavřena. „Asi po dvaceti minutách byl uvolněn jeden jízdní pruh a zcela byla cesta průjezdná po deváté hodině,“ řekla Bartíková. Dodala, že u všech mužů, kteří byli ve vozidle byl nařízený doběr krve kvůli alkoholu.

Škoda na autě se vyšplhala na sto tisíc korun, poničený plot u domu přijde na deset tisíc.