Při té zatím poslední utrpěla v úterý ráno těžké zranění řidička, kterou musel u Blazic transportovat do nemocnice vrtulník. Nehoda navíc na několik hodin zcela ochromila provoz, na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů.

„Na místo dopravní nehody Toyoty Land Cruiser a Toyoty RAV dorazili v 8.11 hodin. Zraněna byla právě řidička Toyoty RAV, její auto skončilo po střetu převrácené na střeše a opřené o kmen stromu. Řidič druhého vozidla vyvázl z události bez zranění," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Zraněná žena skončila v péči posádky letecké záchranné služby, které při ošetření a následném transportu do vrtulníku asistovali i zasahující hasiči.

„K vyproštění převráceného vozidla povolal velitel zásahu na místo vyprošťovací automobil ze stanice profesionálních hasičů Otrokovice," dodal mluvčí.

Už v pondělí o půl páté odpoledne vyráželi pro změnu dopravní policisté k nehodě mezi Dobroticemi a Holešovem: a měla poměrně kuriózní příčinu.

„Padesátiletý řidič Volkswagenu Touareg jel ve směru od Dobrotic a na přímém úseku se údajně lekl stínu a strhl proto řízení vlevo," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V protisměru auto narazilo do zadní části projíždějícího Renaultu Megane a pak se čelně srazilo s dalším protijedoucím autem Volkswagen Sharan.

„Kromě toho řidič ještě narazil do svodidel, při nehodě utrpěl lehké zranění jednačtyřicetiletý řidič sharanu, zbylí dva vyvázli bez zranění. Alkohol u všech řidičů jsme vyloučili," dodala mluvčí.

Jenže o absenci alkoholu se bohužel nedá mluvit v případě hlavních aktérů dalších nehod, které řešili policisté a záchranáři už o minulém víkendu.

„V sobotu hodinu před půlnocí nezvládla na dálnici D55 u Hulína řízení jednačtyřicetiletá řidička vozu Toyota Yaris. Jela ve směru na Otrokovice a na rovném úseku zřejmě vlivem podnapilosti vyjela mimo cestu, naštěstí vyvázla bez zranění," vylíčila policejní mluvčí.

Dechová zkouška u ženy odhalila plných 3,15 promile, policejní hlídka navíc zjistila, že má platný zákaz řízení motorových vozidel. „Podnapilá žena se tak dopustila dvou trestných činů: maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí mohou hrozit až tři roky ve vězení," upozornila Simona Kyšnerová.

Jenže ani vysoké tresty zjevně řidiče od řízení v opilosti neodradí. Důkazem může být muž, který v neděli brzy ráno zavinil další nehodu v Holešově.

„Jednadvacetiletý řidič Škody Octavia jel ve směru od Dobrotic a na křižovatce s ulicí Partizánská nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk, přejel do protisměru a narazil do svodidel a betonového obrubníku," popsala policejní mluvčí.

Také tento mladík vyvázl bez zranění, a po nehodě sám přivolal policii.

„Při dechové zkoušce ovšem nadýchal 1,83 promile, dopravní policisté mu proto zadrželi řidičský průkaz. Na vozidle byla způsobena škoda třicet tisíc korun a na svodidlech a obrubníku pět tisíc korun," dodala Simona Kyšnerová.

Jak informoval Deník už minulý týden, Kroměřížsko se už během loňského roku dramaticky zhoršilo v bilanci bezpečnosti na silnicích, kterou připravují pojišťovny: za rok 2015 bylo v rámci Česka na šestačtyřicátém místě, přitom ještě o rok dříve skončilo osmnácté. Letošní bilance pak rozhodně neslibuje zlepšení neblahého trendu: jen do konce května už totiž letos policie řešila přes dvě stě padesát nehod, loni jich za stejné období bylo 215.

Nehody na Kroměřížsku během minulých dní: