„Po vzájemném střetu osobních aut Škody Felicie combi a Peugeotu v prostoru křižovatky silnice I/47 došlo k požáru motorového prostoru prvního auta,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na místo podle něj vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem, kterou v rámci mezikrajské pomoci posílila jednotka profesionálních hasičů z Kojetína.

„Jeden z okolojedoucích řidičů se snažil požár hasit svým přenosným ručním práškovým přístrojem. Po příjezdu hasičů z Kojetína byl požár rychle uhašen a zásahem bylo zabráněné jeho dalšímu rozšíření,“ popsal mluvčí.

Ve vozech se při srážce zranili celkem čtyři lidé, kteří se postupně dostali ven a do péče si je převzaly dvě posádky zdravotnické záchranné služby. Po nutném ošetření byli všichni odvezeni do nemocnice v Kroměříži.

„Hasiči z Kroměříže zajistili vraky vozů proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. V podvečerní špičce se tvořily kolony ze všech směrů křižovatky a dopravu museli hasiči regulovat až do příjezdu hlídky policie,“ osvětlil Mitáček s tím, že dopravní omezení trvalo více než dvě hodiny.

Použité hasivo navíc na silnici namrzlo a velitel zásahu požádal o výjezd správce komunikace. Cesta byla posypána solí, aby se zabránilo dalším případným dopravním komplikacím či nehodám.

„Po vyšetření nehody pomohli hasiči s úklidem vozovky,“ uzavřel mluvčí.