Osobní auto značky Lancia se třemi pasažéry při průjezdu mírnou zatáčkou skončilo mimo silnici a narazilo do stromu, který vůz prakticky přepůlil.

„Oddělená přední část vozu skončila v poli, zadní pak na silnici. Svým těžkým zraněním na místě podlehl pětadvacetiletý majitel auta, který seděl pravděpodobně jako spolujezdec na předním sedadle,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Další dvě pasažérky, mladé dívky, utrpěly vážná zranění. Jedna z dívek po převozu do nemocnice v Olomouci zemřela.

„Hasiči na místě pomohli se zajištěním zraněných, rozpůlený vrak vozu byl zabezpečen proti vzniku požáru. Při havárii došlo k většímu úniku provozních kapalin, benzinu a oleje, které hasiči zasypali sorbenty. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla vozovka zcela uzavřena asi na tři hodiny,“ dodal Mitáček.

Velitel zásahu podle něj nechal na místo tragédie povolat i psycholožku Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, která musela poskytnout pomoc zdrceným rodinným příslušníkům a kamarádům.

„Jeden z přítomných upadal do těžkých tíživých stavů a nakonec i do astmatických záchvatů. K jeho zvládnutí musela na místo znovu vyjet posádka zdravotnické záchranné služby,“ poznamenal mluvčí hasičů.

Příčiny nehody vyšetřuje policie, podle dostupných informací nesehrál roli alkohol. Dívka, která ale seděla za volantem, neměla řidičské oprávnění.