U vážné dopravní nehody v Bezměrově museli krátce před druhou hodinou odpoledne pomoct hasiči, zdravotníci i policisté.

„Osmnáctiletý řidič Škody Favorit jedoucí směrem na Kroměříž se při jízdě plně nevěnoval řízení, autem přejel do protisměru a následně do příkopu, kde narazil do betonové propusti,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Auto se po nárazu převrátilo na pravý bok a začalo hořet. Obyvatelé obce duchaplně plameny uhasili kbelíkem vody a těžce zraněného řidiče vytáhli ven.

Chvíli na to na místo dorazili hasiči, kontrolovali životní funkce zraněného a pak ho zdravotníkům pomohli naložit do sanitky. Mladík byl převezen do nemocnice v Kroměříži s těžkým zraněním.

Velké nebezpečí pak krátce před pátou hodinou hrozilo na Nové Dědině, kde si hasiči museli poradit s únikem plynu u novostavby rodinného domu.

„Bagrista si řádně neprověřil místo a při výkopu zeminy prorazil středotlaké uliční plynové vedení. Velitel zásahu nechal prostor vyklidit, u dalších tří rodinných domů bylo vypnuto elektrické vedení a uzavřen byl také průjezd ulicí,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Během zásahu podle něj záchranáři měřili koncentraci plynu v ovzduší. Nebezpečné množství naměřili pouze přímo ve výkopu. Místo pak předali pohotovostní službě plynařů.

Už půl hodiny nato vyjížděli profesionálové z Kroměříže znovu. V Postoupkách plameny zcela pohltily nákladní auto Avia.

„Hasiči rozvinuli vodní vedení a požár se jim podařilo postupně lokalizovat a uhasit. Na ložné ploše vozu byly přepravovány dřevěné palety, které požár také zničil,“ přiblížil mluvčí s tím, že příčinou byla technická závada na motoru a škoda dosáhla asi na třicet tisíc.

Také poslední nedělní případ těšně před půlnocí zkomplikoval dopravu, tentokrát v Kroměříži u Milíčova náměstí. Po závadě na Fordu Escort na vozovku vytekl motorový olej.

„Znečištěný úsek silnice v délce asi dvě stě padesáti metrů hasiči postupně očistili pomocí vody a speciální mycí kartuše,“ uzavřel Mitáček.