„První nehoda se stala o půl sedmé ráno u Nezdenic na Uherskohradišťsku, kde se střetlo osobní auto s dodávkou. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Tři zraněné osoby si do péče převzali záchranáři,“ přiblížila mluvčí.

Další nehoda dvou osobních vozidel se podle ní stala po druhé hodině odpolední ve Starém Městě, ta se naštěstí obešla bez zranění osob.

„O hodinu později vyjížděli k další nehodě profesionální hasiči z Kroměříže. Tentokrát havarovalo jedno osobní vozidlo, které skončilo na střeše mimo silnici u obce Zdounky. Zranění utrpěla jedna osoba, kterou posádka zdravotnické záchranné služby převezla do nemocnice,“ seznámila Lucie Javoříková.

Tím však série nehod zdaleka neskončila.

„Vsetínští hasiči byli vysláni pár minut před čtvrtou hodinou odpolední do obce Jablůnka, kde do sebe narazila tři osobní auta. I tato nehoda se obešla bez zranění,“ doplnila mluvčí krajských hasičů.

Jen několik desítek minut na to, však přijali hasiči další oznámení.

Tentokrát vyjeli hasiči ze stanice Slavičín k nehodě linkového autobusu, na který při jízdě spadl strom. Ve vozidle nikdo necestoval.

A klid nebyl ani večer.

„Pět minut po desáté hodině večerní systém e-coll informoval o nehodě vozidla Ford u obce Dolní Němčí na Uherskohradišťsku. Na místo nehody byli vysláni profesionální hasiči z Uherského Brodu a dobrovolná jednotka z Vlčnova. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že řidič se svým autem narazil do plotu a poté utekl. Snad už se jedná o poslední páteční nehodu,“ přála si v závěru dne mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

„Hasiči vyzývají řidiče k větší opatrnosti především v tomto deštivém počasí, které nás podle předpovědí čeká i v následujících dnech,“ zdůraznila.